Milline materjal on siid?

Siid on looduslik kiud, mis on tuntud oma läike, sära, tugevuse ja vastupidavuse poolest. Siidikiude toodavad siidiussid, kui nad teekonnal siidikoiks vormuvad kookoniks. Siidi peetakse luksuslikuks kangaks tänu oma kõrgele tootmishinnale, pehmele tundele ja elegantsele välimusele ning seetõttu on see populaarne tekstiil tipptasemel moetööstuses.

Millised on siidi head omadused?

Siid on looduslik temperatuuri regulaator.
Siid on kõigist maailma looduslikest kiududest tugevaim.
Siid on hüpoallergeenne.
Siid kaitseb tundlikku nahka igapäevaste allergeenide eest.
Siid on kergesti taaskasutatav ja laguneb orgaaniliselt.

Kuidas kanda siidirätikut?

Siidirätikut saab väga erinevatel viisidel. Allpool on toodud mõned enamkantavad viisid.

Näiteks võib murda räti keskelt pooleks kolmnurkseks ja siduda ümber kaela seljataha. Kolmnurksena saab rätti kanda peas, sidudes selle lõua alla või ristates otsad lõua all ja sidudes seljataha. Selliselt volditud kaelarätti saab kasutada ka bandaanana. Aseta rätik oma pea peale nii, et kolmnurga tipp jääb taha ja sirge külg ette juustepiirile. Võta kahele poole jäänud räti otsad ja seo need selja taha, kas juuste alla kuklale või ülespoole üle juuste ja räti enda.

Räti saab ka voltida pikaks peeneks salliks. Selleks aseta rätik rombikujuliselt enda ette nii, et pahem pool jääb peale ja voldi kahelt poolt keskele kokku. Kokkuvolditud rätti saab kasutada ka peapaelana (kinnita klambritega), ümber piha, koti sanga küjes, käe ümber seotuna jne. Sallile võib jätta pikad otsad või siduda see lipsuks. Kui Sul on pikad juuksed, siis saad ka räti punuda juustesse või lihtsalt kasutada seda juuksekummi asemel või selle peale sidudes.

Mis vahe on villasel ja peenvillasel kangal?

Peenemat (väiksema läbimõõduga) villa seostatakse tavaliselt kallimate ja kergemate kangastega, samas kui jämedama kiuga (suurema läbimõõduga) villa kasutatakse tavaliselt suuremahulistes kampsunites, tekkides ja vaipades. Villased rõivad on loomulikult hingavad kuni kiu tasemeni. Peenvill on tavalisest villast aga õhem, kergem, pehmem naha vastu ja elastsem. Peenvill on aga ka palju õrnem tänu oma peenele kiule ning seda tuleks hoida hoolikamalt.

Kuidas valmib taaskasutatud materjalist polüester?

Taaskasutatud polüester on valmistatud taaskasutatud plastikust veepudelitest, tekstiilijäätmetest ja isegi vanadest kalavõrkudest. See on suurepärane viis plastiku prügilatest kõrvale juhtimiseks. Ringlussevõetud polüestri tootmine nõuab palju vähem ressursse kui uute kiudude tootmine ja tekitab vähem CO2 heitmeid.

Kas taakasutatud polüester on hea riie?

Kangas on sama pehme ja vastupidav kui tavalised polüestrid, olles seejuures aga parem planeedile.

Kas teie käst on võimalik tellida ka erilahendusi või oma disainiga tooteid?

Kokkuleppel disainime mustreid ja illustratsioone vastavalt Teie soovile. Näiteks firmakingitusteks või mõneks eriliseks sündmuseks. Laos olevatele toodetele nagu näiteks siidisallid ja unemaskid, on aga miinimumkoguseks10-20tk. Hind oleneb soovide keerukusest ja tellitavast kogusest. Huvi korral kirjutage meile hello@bsurd.com.

Kui kaua läheb aega tellimisel valmiva tootega?

Tellimisel valmiva toote tootmist alustatakse peale tellimuse saabumist. Tellimisel valmiva toote tootmise aeg sõltub erinevatest asjaoludest. Kindlasti ei maksa oodata viimase hetkeni, kui soovite toodet kindlaks kuupäevaks. Valmimisega võib minna kauem näiteks enne erinevaid pühasid ja tähtpäevi, kuna siis on nii valmistajatel kui ka transpordifirmadel koormus oluliselt suurem. Toote eeldatavat saabumise aega näeb juba meie e-poe ostukorvis.

Milliseid transpordiviise pakute?

Laos olevad tooted saadetakse teile Teie valitud tarnemeetodil. Tellida saab Itella SmartPosti või Omniva pakiautomaati ja ka enda lähimasse postkontorisse. Nõudmisel valmiv toode saabub USPS, FedEx, DPD, DHL, Läti Post või Omniva teel Teie antud aadressile kulleriga, lähimasse pakiautomaati või postkontorisse, olenevalt, mis meetod hetkel parim lahendus on.

Kas saan kusagil nõudmisel valmivad tooteid proovida?

Kahjuks ei ole meil esinduspoodi. Oleme aga lisanud toodete juurde nii toote mõõdud kui ka keha mõõdud. Nii on Teil võimalik võtta mõõdud mõnelt kodus olemas olevalt esemelt ja ka enda keha mõõdud.

Kas saan ise oma tellimusele järgi tulla?

Kahjuks ei ole meil esinduspoodi. Küll aga on võimalik leppida kokku kohtumine Tallinnas või Kuusalus.

Milliseid makseviise pakute?

Meil saab maksta pangaülekandega, PayPaliga ja mitme Montonio Finance UAB pakutava makselahendusega, milleks on pangalingid, kaardimakse, osamaksetega ja suurema ostukorvi puhul ka järelmaksuga (alates 90€).

Kas saaksime arve firma nimele?

Meie e-poe kassas on võimalik täita eraldi arvelduse väljad ja saatmise väljad. Lisage arvelduse andmete juures nime välja ettevõtte nimi ja aadressiks ettevõtte aadress.