BSURD on Eesti aksessuaaride ja rõivaste bränd, mis sündis 2013 aastal armastusest mustrite vastu. BSURD brändi looja ja disainer on Heidi Mänd. Aksessuaarid ja rõivad on mõeldud kõigile, kes hindavad omanäolisust ning soovivad tuua oma ellu kontrasti ja julgeid värve. BSURD mustrid on inspireeritud loodusest, põnevatest inimestest ja erilistest kohtadest.
Heidi Mänd on Eesti disainer, kes töötab ja elab Tallinna lähistel. Algselt on disainer õppinud fotograafiks. Fotode töötlemine aga viis ta graafilise disaini juurde ning kõik eelnev koos armstusega moe vastu viis BSURD brändi sünnini.

Jätkusuutlikkus on BSURDi jaoks oluline.
Umbes 85% kõigist moetööstuses toodetud tekstiilidest jõuab prügimäele, mistõttu on see suur keskkonnakahju põhjustaja. Veelgi enam, üks igast viiest moetööstuse toodetud esemest jõuab prügimäele ilma, et seda kordagi kantaks.
Kuna BSURD töötab nõudmisel tootvate tarnijatega, toodame ainult tellimuse saanud esemeid selleks, et vältida tekstiilitööstuse jääkide ületootmist.
Tellimusel valmistatud rõivaste pakendid on valmistatud tarbimisjärgselt taaskasutatud plastikust.
Ligikaudu 81% nõudmisel valminud toodetest toimetatakse kohale samas regioonis, kus need valmivad. Meie nõudmisel valmistatavad tooted toodetakse Lätis.
BSURD on alati huvitatud loomingu trükkimisest keskkonnasõbralikele toodetele. Paljud meie tooted on orgaanilised või valmistatud taaskasutatud polüestrist.
Mitmed meie tooted on trükitud otse rõivale (DTG) tehnikas. DTG-ga pihustatakse tinti rõivale, mis aitab sellel paremini kangasse imbuda ja muudab trükise pleekimisele vähem altiks. Korniti printerid toodevad peaaegu null reovett ja kasutavad vähem energiat kui tavalised tööstuslikud printerid ja see vähendab süsiniku jalajälge. Trükkimisel kasutatavad tindid on vegan, veepõhised ega sisalda kahjulikke kemikaale. Meie partnerid kasutavad sublimatsioonitoodete jaoks ka Mimaki Dye Sublimation Ink Sb411 ja Sawgrass SubliJet HD tinti. Mõlemal tindil on Oeko-Tex™ sertifikaat. Mõnede sublimatsioonitoodete puhul kasutatakse ka MYSUBLI-E Sublimation Transfer tinti.